Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

O nas

O nas

 

Przedszkole Beauoforcik.

 

Nasze przedszkole znajduje się w Pogórzu, na osiedlu Beauoforta,  w bliskim sąsiedztwie gdyńskiej dzielnicy Pogórze. Zlokalizowane jest przy dużym placu zabaw, który da dzieciom możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 

Przedszkole mieści się na parterze budynku mieszkalnego, a zajmowane przez nas pomieszczenia dostosowane są do potrzeb dzieci. Przestronne sale są bardzo dobrze doświetlone, a każda  z nich wyposażona jest we własną łazienkę. 

 

Beauoforcik to niepubliczna placówka oświatowa, która realizuje program wychowania przedszkolnego w oparciu o podstawę programową zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organem nadzorującym przedszkole jest Wydział Oświaty w Kosakowie.

 

Wykorzystanie ogromnego potencjału dziecka w okresie przedszkolnym ma znaczący wpływ na jego późniejsze osiągnięcia. Za cel stawiamy sobie zatem zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i stymulację ich rozwoju emocjonalnego, motorycznego, sensorycznego i intelektualnego. Będziemy wspierać dzieci (i ich rodziców) w rozwoju kreatywności oraz twórczego działania. Służyć temu będą zajęcia z plastyki i umuzykalniania-rytmiki oraz projekty tematyczne realizowane zgodnie z programem zajęć w ciągu roku. Zmierzać będziemy ku temu, aby motywować dzieci do bycia dzielnym i samodzielnym, co zaowocuje wiarą w siebie i własne możliwości.

Oprócz zajęć prowadzonych przez wychowawców przewidziano również czas pracy własnej dla dzieci, co pozwoli im odkryć własne zainteresowania i podążać w tym kierunku. Poza tym dzieci będą się uczyć pracy w grupie i czerpać od siebie nawzajem inspiracje do kreatywnej zabawy. Oprócz zajęć dydaktycznych, muzycznych oraz swobodnych zabaw w salach i na świeżym powietrzu, dzieci będą miały kontakt z językiem angielskim ,nie tylko podczas zajęć, ale również podczas wykonywania podstawowych czynności związanych z codziennością przedszkola. Chcemy, by język angielski był w naturalny sposób przyswajany przez dzieci.

Pragniemy również skoncentrować się na rozwijaniu naturalnych predyspozycji matematycznych.  Nie będzie to typowa nauka tylko dostosowane do możliwości dziecka wdrożenie do poznawania fascynującego świata matematyki poprzez rozwój logicznego myślenia, liczne łamigłówki, zagadki, oswajanie się z liczbami i naukę gry w szachy. Chcemy pokazać, że królowa nauk -- matematyka -- jest nie tylko ważna, ale przede wszystkim bardzo ciekawa.

 

I o taką wrodzoną ciekawość dziecka, jej rozbudzenie i utrzymanie chodzi nam najbardziej. Pragniemy, aby pytanie: "Czy umiecie się dziwić?” było dla nas dorosłych i dla dzieci jak najdłużej aktualne.

  

Zatrudniamy doświadczonych i kreatywnych pedagogów. Będziemy wspierać Państwa w wychowaniu i edukowaniu dzieci, organizując spotkania tematyczne.

Ponadto korzystamy z wieloletniego doświadczenia i pomocy przedszkola Horyzoncik w Borkowie

 

Zapraszamy rodziny do odwiedzin oraz kontaktu telefonicznego .tel 730000991

 

 

 

Data dodania: 2017-01-12 21:25:25
Data edycji: 2019-11-17 14:42:24
Ilość wyświetleń: 6009

Kiedy śmieje się dziecko,

śmieje się cały świat

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook